Piękno macierzyństwa w obiektywie Aliny Luterek

Matki często zapominają, że są kobietami. Alina Luterek uchwyciła na fotografiach ich piękno – wyjątkowe, ciepłe, przepełnione szlachetnymi, bezwarunkowymi uczuciami. Z okazji Dnia Matki publikujemy zbiór wyjątkowych fotografii…

– Pomysł wykonania prezentowanych fotografii pojawił się po wizycie mojej przyjaciółki, która poprosiła mnie, bym wykonała zdjęcia jej prześlicznej córeczce – mówi Alina Luterek. – Zauważyłam jednak, że to nie dziecko potrzebuje uwagi i dopieszczenia. Zobaczyłam w jej oczach coś, o czym matki często zapominają. Że są kobietami. Pięknymi. Wystawa jest efektem sześciu spotkań z moimi przyjaciółkami, koleżankami, znajomymi. Spotkań pełnych emocji, wzruszeń… i dzieci! Z nieba spadła nam Emilka Drożdż. Dzięki jej perfekcyjnym makijażom mamy poczuły się jeszcze piękniej, a czas upływał w kobiecej, ciepłej atmosferze. W prace nad projektem „wkręcona” została również Kasia Gierszewska-Widota, która towarzyszyła mi w trakcie sesji i swoim aparatem rejestrowała wyjątkowe kadry. Dzięki temu powstał film ukazujący kulisy sesji – dodaje.

Ze względu na ograniczenia czasowe musiałyśmy zakończyć nasze spotkania. Jednak jestem pewna, że projekt mógłby rozrastać się w nieskończoność, ponieważ codziennie spotykamy niezwykłe kobiety, z których każda niesie swoją wyjątkową historię.

Alina Luterek