Smoczyca na hałdzie Szarlota

Wanda Otlik znalazła się wśród 15 finalistów konkursu cosplay, który w marcu zostanie rozstrzygnięty w ramach katowickiej imprezy Intel Extreme Masters. Niezwykłe zdjęcia do konkursu powstały na rydułtowskiej hałdzie Szarlota.


Zdjęcia rybniczanki wykonała Anna Ostrzołek z Wodzisławia Śl. – Zdjęcia na słynnej Szarlocie to nie był mój pomysł. Pewnego dnia zadzwonił do mnie brat Wandy, Piotrek i oznajmił, że jutro robimy zdjęcia w Rydułtowach. W sumie byłam zadowolona z tego pomysłu, bo nigdy nie byłam w tym miejscu, nie wspominając już o zdjęciach. Dzień był pochmurny i deszczowy, więc gdzie nie poszliśmy było pełno błota. Panowie pracujący w tym miejscu wyglądali z tirów i patrzyli na nas z szerokim uśmiechem, albo z wielkim zdziwieniem przecierali oczy, przecież nie codziennie widzą niebieskiego stworka ze zbroją i smokiem na ramieniu, a na dodatek fotografa i dwóch pomocników – mówi Anna Ostrzołek. – Najgorsza była wspinaczka, stopy grzęzły, na dodatek było niemiłosiernie ślisko. Mimo wszystko, bez narzekania wykonaliśmy swoją pracę, a efekty były warte tych poświęceń – dodaje uzdolniona fotograf. Czy jest zadowolona z efektu? – Dotychczas nie robiłam zdjęć tego typu, więc jak mogłabym stwierdzić czy wykonałam je dobrze? Wandzie bardzo się podobały, a ja cieszyłam się, że poznałam tak pozytywnie zakręconego człowieka i zdobyłam nowe doświadczenia – stwierdza Anna Ostrzołek.

Pasjonatka gier

Wandę Otlik z Gimnazjum nr 18 w Rybniku do udziału w konkursie zachęcił brat. – Na zdjęciach wcieliłam się w Shyvanę, smoczycę z League of Legends. Nie wybrałam jej z tego powodu, że lubię nią grać, a dlatego że mamy bardzo podobne charaktery, a sam strój wydawał się idealnym pomysłem do wykonania – dodaje Wanda Otlik.

Strój Wandy powstawał od wakacji. W projekt zaangażowała się rodzina i znajomi Wandy. O tym, czy w konkursie zajdzie aż na podium dowiemy się 5 marca, kiedy nastąpi rozstrzygnięcie konkursu.
Tekst Szymon Kamczyk | zdjęcia Anna Ostrzołek | video Kuba Pochwyt