Szczęśliwa siódemka dla fryzjerki z Amandowa

O maleńkim Amandowie wiedzą już znakomitości polskiego fryzjerstwa. Sprawiła to Agnieszka Gorczowska, dostając się do półfinału konkursu TREND VISION AWARD 2016 organizowanego przez Wella.


Fryzura autorstwa Agnieszki Gorczowskiej dała jej miejsce w finałowej siódemce edycji polskiej. W uroczystej gali, która odbyła się w Łodzi, podziwiało ją ponad 300 osób.

To już drugi sukces fryzjerki z Amandowa w gminie Pietrowice Wielkie. Przed rokiem cieszyła się z miejsca w finałowej piątce w konkursie na fryzjera roku 2015. Odbierała wyróżnienie w Warszawie. – W takim gronie, zarówno w stolicy jak i Łodzi, jestem z nieco innego świata, bo czołówkę stanowią salony i fryzjerzy z wielkich miast. Ja nie mam z tym problemu, cieszę się z moich sukcesów – przyznaje Agnieszka.

1

By wziąć udział w Wella Trend Vision Award 2016 Gorczowska wysłała zdjęcia swoich propozycji na konkurs. Tak dostała się do łódzkiego finału. Tam jej umiejętności oceniały – jak sama podkreśla – znakomitości polskiego fryzjerstwa – Małgorzata Babicz i Andrzej Matracki. W jury zasiadali też Magdalena Soszyńska redaktor pisma HOT! oraz Magdalena Stępień wizażystka producenta kosmetyków Irena Eris. – Trzy pierwsze miejsca przyznano fryzurom na krótkie włosy. Ja specjalizuję się w długich, uwielbiam upięcia i najchętniej układam włosy na uroczystości ślubne – wyznaje finalistka konkursu.

_f4b9793c

Poza prezentacją swoich wizji uczestnicy konkursu mieli okazję podziwiać pokaz się londyńskiej Akademii HOB, co było dodatkową wartością udziału w wydarzeniu.

Dla rodowitej amandowianki udział w tego typu konkursach i rywalizacji to realizacja jej zainteresowań. – Bardzo lubię to co robię. Chcę się sprawdzić na tle innych. Poza tym z takich wyjazdów zbieram wiele cennych doświadczeń – zauważa pani Agnieszka. Ma 33 lata i własny salon w Baborowie – Matrix. Daje już pracę dwóm osobom. Fryzjerstwem na własnym garnuszku zajmuje się już dwanaście lat, a od dwóch jest właścicielem lokalu gdzie strzyże. Jej pasją są metamorfozy, mówi o sobie jako lubiącej tworzyć. Na łamach Nowin Raciborskich prezentowaliśmy autorski projekt  fryzur stylizowanych na znaki zodiaku stworzony przez nią samą i Lenę Teplicką.

Być może nie byłoby Gorczowskiej na konkursach w Łodzi czy Warszawie gdyby nie Marianna Korzonek, znana raciborska fryzjerka z Olympu. – Wiele jej zawdzięczam, bo pokazała mi, że fryzjerstwo to nie tylko zawód, ale i pasja. Poświęcam temu cały swój zawodowy i wolny czas – mówi nasza rozmówczyni. Jeszcze pod skrzydłami państwa Korzonków, ucząc się profesji, A. Gorczowska brała udział we fryzjerskich mistrzostwach Polski i zdobyła wicemistrzostwo.

1-2

Zwycięzca łódzkiego finału Wella Trend Vision Award 2016 pojedzie na finał konkursu do Barcelony. – Ja też się tam wybieram, teraz jako widz podpatrzeć nowe trendy i zaczerpnąć świeżych inspiracji – uśmiecha się Agnieszka Gorczowska.

W sukcesie Gorczowskiej mają udział bliskie jej osoby – Lena Teplicka wielka artystka i wizażystka, która także uszyła suknię dla modelki zaprojektowaną przez panią Agnieszkę; fotografki Anna Okrent i Joanna Olejnik. Włosów użyczyła Iwona Tomaszewska, która pracuje w Matrixie jako stylistka – specjalistka od fryzur męskich i wspaniała kolorystka.

Mariusz Weidner