Zespół EDA z Olzy robi furorę w „Must Be The Music”

Działający przy Wiejskim Domu Kultury w Olzie zespół EDA wystąpił w popularnym programie telewizyjnym talent show „Must Be The Music”. I zrobił furorę.


eda02

Transmitowany w ubiegłą niedzielę w Polsacie występ będący połączeniem dwóch utworów, które zatytułowali „Dream a Little Dream of Stodoła” spotkał się z bardzo pozytywnym odzewem jurorów programu. Młodzi muzycy usłyszeli od jurorów, że ludzie w ich wieku bardzo rzadko grają muzykę swingową, bo to trzeba umieć i dlatego, że zrobili to bardzo dobrze zasługują tylko na pozytywy. Co ważne ich występ został również dobrze oceniony przez widzów. Eda wygrała głosowanie wśród internautów i zdobyła aż 35 proc. głosów.

Zespół EDA został założony w czerwcu 2014 roku z inicjatywy basisty, Łukasza Kretka. Muzyków połączyło zamiłowanie do gatunków muzycznych takich jak: blues, rythm&blues, jazz, funk. Skład zespołu tworzą: wokalistka Maja Czyż, trębacz Łukasz Folwarczny, puzonista Jakub Langrzyk, klawiszowiec Aleksandra Kretek, perkusista Marcin Kretek i gitarzysta basowy Łukasz Kretek.

(art), fot. Patrycja Warzeszka