Zostać Miss. Klaudia z Jastrzębia stanęła do walki o tytuł w Wielkiej Brytanii

Klaudia Zborowska ma 22 lata, mieszka w Anglii, pochodzi z Jastrzębia-Zdroju, obecnie studiuje na drugim roku w Londynie w Middlesex University jako projektant wnętrz. Interesuje się sztuką, a w wolnych chwilach rysuje – tak w skrócie przedstawia się bohaterka naszego materiału.

Klaudia wyjechała wraz z całą rodziną do Anglii, gdy miała 13 lat. Na początku było jej ciężko ze względu na znajomość języka. Od najmłodszych lat interesowała się sztuką. Brała udział w szkolnych konkursach, w których często zdobywała nagrody.

– Swoją pasję rozwijam od lat – mówi Klaudia. – Lubię eksperymentować. Maluję farbami akrylowymi na płótnie, szkicuję portrety i różne obiekty, rzeźbię w glinie. Połączyłam swoją pasję do malowania z projektowaniem wnętrz. Ten temat także interesował mnie już od dawna. Jestem aktualnie na drugim roku studiów, staram się osiągać najwyższe wyniki. Chcę ukończyć magistrat i doktorat – dodaje.

O organizowanym konkursie na Miss Polski UK i Irlandii Jastrzębianka dowiedziała się po raz pierwszy rok temu od koleżanki. Niestety, nie zdążyła się zapisać. Swoich sił postanowiła spróbować w tegorocznej edycji. – Przez ten czas zastanawiałam się, czy mam w ogóle jakieś szanse. Stwierdziłam jednak, że to może być ciekawe doświadczenie. Do konkursu zgłosiłam się sama, by przekonać się, czy mogę zaistnieć w modelingu, a także, by sprawdzić swoje możliwości i nabrać pewności siebie. Od gimnazjum wiele osób uprzykrzało mi życie – wspomina Klaudia. – Poza tym to fajna przygoda i mam możliwość poznania wielu fajnych, nowych ludzi.

Do pierwszego etapu konkursu trzeba było wysłać swoje zdjęcie portretowe, zdjęcie sylwetki i opisać siebie. Spośród wielu zgłoszeń jury wybrało 50 dziewczyn, które awansowało dalej. Wśród nich znalazła się Klaudia. – W dalszej części robili nam profesjonalne zdjęcia w bikini i sukience. Te zdjęcia są zamieszczone na stronie z wyborami Miss. Miałam okazję poznać wszystkie dziewczyny, atmosfera była naprawdę bardzo przyjacielska, nie dało się odczuć rywalizacji między nami. Myślę, że niektóre znajomości zostaną na długo – mówi nasza bohaterka.

Do półfinału przeszło 18 kandydatek i Klaudia znów awansowała, ale na tym etapie liczyło się już głosowanie internautów. – 15 kwietnia dziesięć dziewczyn dowie się, że awansowało do finału. Uroczysta gala na której wybiorą Miss odbędzie się 25 maja – powiedziała Klaudia. Ewentualna wygrana w konkursie zdecydowanie wpłynie na pewność siebie Klaudii. Jak sama przyznała, nie zapomni podziękować wszystkim, którzy się do tego przyczynili. Wygrana otworzyłaby jej także drzwi do nowych możliwości – między innymi kariery w modelingu.

– Udział w konkursie tak naprawdę już mnie wiele nauczył. Widzę pod artykułami pochlebne komentarze na mój temat, to bardzo miłe. Nauczyłam się zawsze wierzyć w swoje marzenia i w siebie, żeby nie przejmować się tym, co powiedzą inni i iść przed siebie. By dawać z siebie wszystko i dążyć do tego, co jest dla nas ważne pomimo utrudnień, które napotykamy na swojej drodze – kończy Jastrzębianka.

Głosować na Klaudię możesz TUTAJ

Agnieszka Kaźmierczak